SILVER & METAL / Silver / Cutlery 7954727
nr 795 4727
CUTLERY
6+ 6, pärlemor/nysilver, late 19th century,
6+ 6, pärlemor/nysilver, sent 1800-tal
300
SEK 300
Monday December 3 2012
at 17:19:09
150 kr
200 kr
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.